nestandartiniai gaminiai  
LT EN RU

   

 

 
 
 
Lazerinis pjovimas » Apdirbimo ypatumai
 
 

 

Standartinės pjovimo savybės ir bendri lazerinio pjovimo bruožai.
 
Standartinis lazerinių staklių spindulio plotis įpjovimo vietoje yra 0,15 - 0,2 mm. Standartinis tikslumas yra + / -0,1 mm. Pateikus reikalavimą atskiriems produktams gali būti nustatomos kitos konkrečios tikslumo vertės.
 
Įpjovimo vietoje atskiriems produktams įpjovimo taškas turėtų būti nubraižomas šalia numatomo pjūvio kontūro, nes įpjovimo vietoje spindulio diametras yra platesnis nei pjūvio plotis ir tai gali įtakoti gaminio geometriją.
 
Akrilinio stiklo lazerinio pjovimo ypatumai.
Įprastas pjovimas.
Įprasto pjovimo metu pjovimo vieta yra aušinama suspaustu oru ir gaminyje dėl terminio spaudimo poveikio gali atsirasti įtrūkimai. Terminio spaudimo pašalinimui gali būti naudojamas terminis kaitinimas. Jeigu gaminys bus naudojamas suklijavimui - terminis kaitinimas yra būtinas.
 
Akrilinio stiklo pjaustymas/poliravimas.
Apdirbant medžiagą šiuo būdu suspausto oro padavimas į pjovimo vietą yra minimalus arba nėra paduodamas visiškai. Pjovimo greitis yra gerokai sumažinamas, padidėja pjūvio plotis, mažėja paviršiaus šiurkštumas, išgaunami poliruoti kraštai. Poliruotų kraštų efektas geriausiai matomas pjaunant skaidrų akrilinį stiklą. Pjaunant spalvotą akrilinį stiklą poliruotų kraštų efektas nėra labai ryškus.
 
Veidrodinio akrilinio stiklo pjovimas lazeriu.
Veidrodinis akrilinis stiklas pjaunamas standartiniu būdu ir jokių ypatumų palyginus su paprastu akriliniu stiklu neturi.
 
Stiroakrilonitrilas (SAN).
Stiroakrilonitrilas (SAN) yra akrilinio stiklo rušis. Jis yra pigesnis ir lengvesnis nei snandartinis akrilinis stiklas. Pjovimui pasirenkame polistireno pjovimo reikalavimus.
 
Fanera.
Faneros pjovimas priklauso nuo faneros gamybos: medienos rūšies, klijų, apdirbimo būdo. Lazeriniam pjovimui geriausiai tinka fanera iš spygliuočių medienos. Kraštai beveik netamsėja, pjovimo greitis didelis. Beržo faneros kraštai yra visada tamsūs.
 
Kartonas, popierius.
Šiuos medžiagos gerai ir greitai pjaustomos lazeriu.
 
Guma.
Guma gerai pjaustoma ar graviruojama lazeriu.
 
Audiniai, oda.
Gerai ir greitai pjaustomi ar graviruojami lazeriu.